Про додаток Дія

Чому варто скачати додаток «Дія», і як ним користуватися?

Переведення адміністративних послуг максимального до цифрового формату – найактуальніша вимога часу, зумовлена змінами в самоорганізації і людей, і влади. Громадянам повинно бути зручно взаємодіяти з державними інституціями. Чи буде повністю реалізована ідея держави в смартфоні, покаже час, але скачати застосунок «Дія» варто вже зараз.

Держава і Я («Дія»)

Сам бренд, ідею і загальну концепцію застосунку було презентовано у вересні 2019 року в Києві. Саме тоді його анонсували як додаток і великий веб-портал , який об’єднає в єдиному електронному вікні увесь спектр послуг , які надаються державними установами громадянам і бізнесу. Ключова ідея проекту полягає у тому, щоб максимально спростити і прискорити будь-яку взаємодію людини з державою, зробивши максимум процесів електронними та автоматичними, щоб чиновник особисто взагалі не впливав на термін отримання довідки або видачу дозволу.

Скачати мобільний застосунок нескладно, а кількість доступних послуг поволі збільшується. Наразі перші користувачі додатку вже змогли використати дві послуги, які стали доступні першими електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Таким чином, за допомогою смартфонів українці можуть отримати доступ до цифрових послуг у будь-який зручний для них час.

Україна – десята країна у світі, яка пропонує своїм громадянам використовувати електронні посвідчення водія замість пластикових. Верифікація цих документів співробітниками поліції відбуватиметься за допомогою унікального електронного ідентифікатора (QR-коду) через смартфони або спеціальні пристрої.

Шляхи розвитку «Дії»

В перспективі цей сервіс має об’єднати всі державні послуги у смартфоні у вигляді сайту та додатку. Також в єдину систему планують звести дані про реєстрацію фізичної особи-підприємця, інформацію про майно, землю, транспорт, податки і доходи українців. Зміни торкнуться не лише адміністративних послуг, а й галузей охорони здоров’я, бізнесу, освіти, транспорту, судів, питань демократії тощо.

Оцифрувати усі послуги планується уже найближчим часом. Вже впроваджуються цифрові образи паспорта, на черзі – документі автоцивільного страхування, студентські квитки, закордонні паспорти. Крім того, з’явиться можливість оплачувати штрафи за порушення ПДР, оформляти допомогу при народженні дитини, а також здійснювати банківські операції.

Отже, проект цифровізації адміністративних послуг в електронному додатку «Дія» є перспективним, але його реалізація вимагає часу та більш уважного тестування. У той самий час, «Дія» вже полегшує життя. Достатньо скачати «Дію» онлайн, щоб вже за кілька секунд держава стала до людини трохи ближчою.